Skip to content

407 Maria AveGibbstown, NJ 08027

Built 1963

Last Sale Date
Oct 25, 2063

Property Information

Block179
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,711
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,000
26%
Improvement Value:$136,900
74%
Total Assessment$185,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2020$5,669+2.6%
2019$5,526+1.2%
2018$5,463+3.5%
2017$5,279+4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1075, Page 986

Property Built

Built

Year Built: 1963