Skip to content

52 Memorial AveGibbstown, NJ 08027

Built 1990

Last Sale Date
Sep 21, 2020

Property Information

Block201.02
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageTM51

Building Details

Building Class17
Description1SF2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,484
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,500
16%
Improvement Value:$194,100
84%
Total Assessment$231,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,974+5.5%
2024$7,555+1.0%
2023$7,481-1.4%
2022$7,585+5.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1990