Skip to content

1200 Memorial Ave(Block 201 Lot 1.02)Gibbstown, NJ 08027

Last Sale Date
Oct 2, 2018

Property Information

Block201
Lot1.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class---
Description1SCB,1SM,WATER
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,400
2%
Improvement Value:$4,303,700
98%
Total Assessment$4,388,100

Tax History

YearProperty taxesChange
1993$42+9.0%
1992$39
Property History

Property Sale

Sale
$0