Skip to content

371 Swedesboro RdGibbstown, NJ 08027

Built 1978

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block241
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM60

Building Details

Building Class17
Description2SA1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,648
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,800
18%
Improvement Value:$139,600
82%
Total Assessment$169,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,832+5.5%
2024$5,526+1.0%
2023$5,472-1.4%
2022$5,548-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978