Skip to content

611 Pieta PlGibbstown, NJ 08027

Built 1974

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block243.01
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SFAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,823
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,900
19%
Improvement Value:$178,500
81%
Total Assessment$220,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,588+5.5%
2024$7,189+1.0%
2023$7,119-1.4%
2022$7,218-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1974