Skip to content

461 Swedesboro Ave(Unit QFARM)Gibbstown, NJ 08027

Built 1900

Last Sale Date
Sep 26, 2024

Property Information

Block261
Lot3
QualifierQFARM
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM74

Building Details

Building Class---
DescriptionFARM PRESERVED
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage58.64

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$38,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,322+8.1%
2024$1,223+2.4%
2023$1,195-6.2%
2022$1,274-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1900