Skip to content

580 Tomlin Station RdGibbstown, NJ 08027

Built 1991

Last Sale Price
$31,000
Last Sale Date
Nov 30, 1988

Property Information

Block263
Lot2.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,626
Acreage3.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,500
20%
Improvement Value:$220,000
80%
Total Assessment$276,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,520+5.5%
2024$9,019+1.0%
2023$8,931-1.4%
2022$9,055-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

Sale
$31,000
DeedBook 1815, Page 10