Skip to content

754 Allen AveGibbstown, NJ 08027

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 11, 2019

Property Information

Block51.01
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionISM2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,524
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,100
15%
Improvement Value:$237,600
85%
Total Assessment$278,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,596+5.6%
2024$9,091+1.0%
2023$9,002-1.4%
2022$9,127+0.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975