Skip to content

759 Duncan AveGibbstown, NJ 08027

Built 1977

Last Sale Date
Mar 22, 2021

Property Information

Block51.03
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM13

Building Details

Building Class17
Description2SA1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,226
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,400
21%
Improvement Value:$142,400
79%
Total Assessment$179,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,941+5.8%
2024$5,615+1.0%
2023$5,558-1.4%
2022$5,638-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1977