Skip to content

907 Mullen AveGibbstown, NJ 08027

Built 1959

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
May 28, 2015

Property Information

Block51.03
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,476
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,000
23%
Improvement Value:$133,600
77%
Total Assessment$172,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,943+5.6%
2024$5,630+1.0%
2023$5,575-1.4%
2022$5,653-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000

From:

To:

Sq Ft1,476DeedBook 5325, Page 96Recorded6/2/2015

Property Built

Built

Year Built: 1959