Skip to content

920 Willow DrGibbstown, NJ 08027

Built 1973

Last Sale Date
Oct 30, 2001

Property Information

Block59
Lot1.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM14

Building Details

Building Class17
Description2SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,248
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,700
25%
Improvement Value:$122,100
75%
Total Assessment$163,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,640+5.6%
2024$5,343+1.0%
2023$5,291-1.4%
2022$5,364-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3333, Page 323

Property Built

Built

Year Built: 1973