Skip to content

66 Repauno AveGibbstown, NJ 08027

Built 2007

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
May 29, 2014

Property Information

Block69
Lot1.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,377
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,900
19%
Improvement Value:$90,700
81%
Total Assessment$111,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,842+5.5%
2024$3,640+1.0%
2023$3,605-1.4%
2022$3,655-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000

From:

To:

Sq Ft1,377DeedBook 5199, Page 193Recorded6/13/2014

Property Built

Built

Year Built: 2007