Skip to content

126 Railroad StGibbstown, NJ 08027

Built 1981

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block89
Lot14.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM22

Building Details

Building Class17
Description1SA1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,756
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,700
16%
Improvement Value:$156,000
84%
Total Assessment$185,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,394+5.6%
2024$6,058+1.0%
2023$5,998-1.4%
2022$6,082-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1981