Skip to content

50 Market StGibbstown, NJ 08027

Last Sale Date
Mar 24, 2021

Property Information

Block8
Lot10.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM5

Building Details

Building Class---
DescriptionCHEMICAL PLANT
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage76.8

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,681,900
96%
Improvement Value:$65,000
4%
Total Assessment$1,746,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$60,146+5.5%
2024$56,984+1.0%
2023$56,425-1.4%
2022$57,211-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0