Skip to content

9 Holly PlGibbstown, NJ 08027

Built 1948

Last Sale Price
$117,900
Last Sale Date
Jun 22, 2001

Property Information

Block90
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,414
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,000
21%
Improvement Value:$120,400
79%
Total Assessment$152,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,997+5.8%
2024$4,721+1.1%
2023$4,669-1.4%
2022$4,738-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$117,900
DeedBook 3287, Page 174

Property Built

Built

Year Built: 1948