Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
W Broad St(Block 92 Lot 3)Gibbstown, NJ 08027
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 30, 2005
Property Information
Block92
Lot3
Sq Footage---
Acreage0.52
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$51,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$51,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,777 | +5.6% |
| 2024 | $1,683 | +1.0% |
| 2023 | $1,667 | -1.4% |
| 2022 | $1,690 | -0.1% |
Property History
No events match the selected filters.