Skip to content

113 S Home AveGibbstown, NJ 08027

Built 1978

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block94
Lot16.03
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM23

Building Details

Building Class17
Description2SA1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,805
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,200
16%
Improvement Value:$221,800
84%
Total Assessment$264,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,840+5.7%
2024$8,362+1.0%
2023$8,277-1.4%
2022$8,396-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978