Skip to content

39 E Broad StGibbstown, NJ 08027

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 26, 2017

Property Information

Block98
Lot5.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SM1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,024
Acreage0.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,600
21%
Improvement Value:$176,500
97%
Total Assessment$181,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,252+5.5%
2024$5,924+1.0%
2023$5,866-23.2%
2022$7,634+58.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940