Skip to content

129 E Broad StGibbstown, NJ 08027

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 17, 2019

Property Information

Block99
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SS1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,024
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,100
18%
Improvement Value:$141,400
82%
Total Assessment$172,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,689+5.8%
2024$5,377+1.0%
2023$5,322-1.4%
2022$5,399+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930