Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
721 Main StSewell, NJ 08080
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 16, 2008
Property Information
Block155
Lot4.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityMantua Twp
Tax Map Page0029
Building Details
Building Class---
Description1SCB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.51
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$180,900
45%
Improvement Value:$218,400
55%
Total Assessment$399,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,282 | +1.1% |
| 2024 | $10,174 | -10.6% |
| 2023 | $11,383 | +237.4% |
| 2022 | $3,374 | +0.0% |
Property History
No events match the selected filters.