Skip to content

204 Aspen Rd

Williamstown, NJ 08094

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 15, 2023

Property Information

Block10103
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityMonroe Twp
Tax Map Page101

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,432
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,000
25%
Improvement Value:$150,100
75%
Total Assessment$199,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,791+0.8%
2024$6,737-0.2%
2023$6,749+0.1%
2022$6,741+0.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1976