Skip to content

207 N Fifth StNational Park, NJ 08063

Built 1914

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block26
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityNational Park Boro
Tax Map Page01

Building Details

Building Class43
Description1.5SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,772
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,200
32%
Improvement Value:$89,300
68%
Total Assessment$131,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,254+1.6%
2024$6,156+4.3%
2023$5,902-0.3%
2022$5,918+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1914