Skip to content

507 Pennsylvania AveNational Park, NJ 08063

Built 1916

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 8, 2016

Property Information

Block29
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityNational Park Boro
Tax Map PageM01

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,182
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,800
35%
Improvement Value:$88,700
65%
Total Assessment$136,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,492+1.6%
2024$6,390+4.3%
2023$6,126-0.3%
2022$6,143+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1916