Skip to content

524 Wesley AveNational Park, NJ 08063

Built 1926

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block44
Lot29
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityNational Park Boro
Tax Map Page03

Building Details

Building Class27
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,410
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,200
40%
Improvement Value:$61,800
60%
Total Assessment$103,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,899+1.6%
2024$4,821+4.3%
2023$4,623-0.3%
2022$4,635+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1926