Skip to content

601 Asbury AveNational Park, NJ 08063

Built 1925
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 19, 2006

Property Information

Block53
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityNational Park Boro
Tax Map Page03

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,600
18%
Improvement Value:$167,600
82%
Total Assessment$204,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,712+1.6%
2024$9,559+4.3%
2023$9,165-0.3%
2022$9,189+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925