Skip to content

828 Philadelphia AveNational Park, NJ 08063

Built 1935

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block77
Lot36
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityNational Park Boro
Tax Map PageM04

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage882
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,500
36%
Improvement Value:$61,800
64%
Total Assessment$97,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,628+1.6%
2024$4,555+4.3%
2023$4,367-0.3%
2022$4,379+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1935