Skip to content

3 Lake AveNational Park, NJ 08063

Built 2004

Owner
---
Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
Mar 30, 2025

Property Information

Block84
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityNational Park Boro
Tax Map PageM04

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,568
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,400
24%
Improvement Value:$139,800
76%
Total Assessment$184,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,761+1.6%
2024$8,622+4.3%
2023$8,267-0.3%
2022$8,289+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$360,000
Sq Ft1,568DeedBook 7156, Page 100Recorded4/7/2025

Property Sale

Sale
$128,000

From:

To:

Sq Ft1,568DeedBook 5325, Page 85Recorded6/2/2015

Property Sale

Sale
$123,000

From:

To:

Sq Ft1,568DeedBook 5295, Page 95Recorded3/10/2015

Property Sale

Sale
$179,630
DeedBook 3860, Page 117

Property Built

Built

Year Built: 2004