Skip to content

1001 Columbia BlvdNational Park, NJ 08063

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 26, 2004

Property Information

Block91
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityNational Park Boro
Tax Map PageM04

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,280
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,700
29%
Improvement Value:$98,200
71%
Total Assessment$137,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,559+1.6%
2024$6,455+4.3%
2023$6,189-0.3%
2022$6,206+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920