Skip to content

7 S Jefferson AveNational Park, NJ 08063

Built 1960

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2024

Property Information

Block95
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityNational Park Boro
Tax Map Page04

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,164
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,300
25%
Improvement Value:$127,400
75%
Total Assessment$170,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,118+8.4%
2024$7,490+4.6%
2023$7,161-0.3%
2022$7,182+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960