Skip to content

1115 Simpson AveNational Park, NJ 08063

Built 1925

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block97
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityNational Park Boro
Tax Map PageM04

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,003
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,900
39%
Improvement Value:$60,500
61%
Total Assessment$99,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,477+1.7%
2024$4,403+4.6%
2023$4,211-0.3%
2022$4,223+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1925