Skip to content

541 Mantua AvePaulsboro, NJ 08066

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$50,000
Last Sale Date
Dec 2, 2024

Property Information

Block1.11
Lot67
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page6

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage7,080
Acreage0.9

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,500
17%
Improvement Value:$239,000
83%
Total Assessment$286,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,606+0.1%
2024$12,595+3.9%
2023$12,125+0.6%
2022$12,050+3.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$50,000
Sq Ft7,080DeedBook 7148, Page 66Recorded3/21/2025

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 3655, Page 319