Skip to content

Mantua Ave(Block 1.17 Lot 22)Paulsboro, NJ 08066

Vacant Land

Last Sale Price
$25,000
Last Sale Date
May 22, 2008

Property Information

Block1.17
Lot22

Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$11,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$524+0.2%
2024$523+3.9%
2023$504+0.6%
2022$501+3.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 4541, Page 61