Skip to content

103 Wood StPaulsboro, NJ 08066

Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 15, 2004

Property Information

Block105
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
70%
Improvement Value:$8,600
30%
Total Assessment$28,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2012$804+5.7%
2011$761+1.9%
2010$746+17.5%
2009$635+8.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$30,000
DeedBook 3330, Page 37