Skip to content

S Commerce StPaulsboro, NJ 08066

Last Sale Price
$251,000
Last Sale Date
Dec 20, 2016

Property Information

Block106.01
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
DescriptionFENCING
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage3,890
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,600
97%
Improvement Value:$2,300
3%
Total Assessment$81,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,604+0.1%
2024$3,600+3.9%
2023$3,466+0.6%
2022$3,445+3.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$251,000

From:

To:

Sq Ft3,890DeedBook 5586, Page 186Recorded1/9/2017

Also conveyed in this deed

1 parcel