Skip to content

264 Thomson AvePaulsboro, NJ 08066

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Jan 31, 2025

Property Information

Block110
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,284
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$17,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$17,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$761+0.1%
2024$761+1.9%
2023$747-81.0%
2020$3,933+0.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$320,000
Sq Ft1,284DeedBook 7128, Page 234Recorded2/6/2025

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

SaleMulti
$15,000
DeedBook 6619, Page 131Recorded1/26/2022

Property Sale

Sale
$79,900
DeedBook 2578, Page 6