Skip to content

S Chestnut St(Block 129 Lot 9)Paulsboro, NJ 08066

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 9, 2021

Property Information

Block129
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,300
96%
Improvement Value:$700
4%
Total Assessment$18,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$792+0.1%
2024$791+3.9%
2023$762+0.6%
2022$757+3.2%
Property History

No events match the selected filters.