Skip to content

321 Billings AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1920

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 10, 2025

Property Information

Block13
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,000
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,900
30%
Improvement Value:$67,500
70%
Total Assessment$96,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,242+0.1%
2024$4,238+3.9%
2023$4,080+0.6%
2022$4,055+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920