Skip to content

128 Greenwich AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1990

Last Sale Price
$175,500
Last Sale Date
May 17, 2006

Property Information

Block26
Lot9.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class16
Description1SF1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage960
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,300
26%
Improvement Value:$84,100
74%
Total Assessment$113,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,990+0.1%
2024$4,985+3.9%
2023$4,799+0.6%
2022$4,770+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$175,500
DeedBook 4216, Page 250

Property Built

Built

Year Built: 1990