Skip to content

600 Delaware StPaulsboro, NJ 08066

Built 1920

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block38
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page7

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,666
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,700
21%
Improvement Value:$105,100
79%
Total Assessment$133,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,637+0.1%
2024$5,632+4.1%
2023$5,412+0.6%
2022$5,378+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920