Skip to content

1028 Penn Line RdPaulsboro, NJ 08066

Vacant Land

Last Sale Price
$59,500
Last Sale Date
May 23, 2019

Property Information

Block56
Lot9.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$106,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,677+0.1%
2024$4,673+73.3%
2023$2,696+0.0%
2022$2,696
Property History

Property Sale

Sale
$59,500
DeedBook 6094, Page 280