Skip to content

W Monroe St(Block 58 Lot 4)Paulsboro, NJ 08066

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block58
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,900
75%
Improvement Value:$5,300
25%
Total Assessment$21,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$933+0.1%
2024$932+3.9%
2023$897+0.6%
2022$892+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0