Skip to content

23 E Madison StPaulsboro, NJ 08066

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 30, 2001

Property Information

Block64
Lot13.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page8

Building Details

Building Class28
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,010
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$13,100
21%
Improvement Value:$49,300
79%
Total Assessment$62,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,746+0.1%
2024$2,743+3.9%
2023$2,641+0.6%
2022$2,625+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920