Skip to content

Adams StPaulsboro, NJ 08066

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 4, 2018

Property Information

Block76
Lot1.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page10

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2020$1,125+0.4%
2019$1,121+5.0%
2018$1,068+0.6%
2017$1,062+7.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$500
DeedBook 4596, Page 154