Skip to content

301 W Buck StPaulsboro, NJ 08066

Built 1920

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block83
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,094
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,900
15%
Improvement Value:$61,300
85%
Total Assessment$72,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,927+0.1%
2024$2,924+4.2%
2023$2,806+0.7%
2022$2,787+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920