Skip to content

905 Tuckahoe RdSewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$400,000
Last Sale Date
Jan 30, 1985

Property Information

Block106
Lot1.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class---
DescriptionTRAILER PARK
Dwellings---
ZoningNC
Sq Footage---
Acreage2.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,100,000
89%
Improvement Value:$140,000
11%
Total Assessment$1,240,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$45,868+2.9%
2024$44,578+4.7%
2023$42,569+1.5%
2022$41,924+4.6%
Property History

Property Sale

Sale
$400,000
DeedBook 1508, Page 484