Skip to content

52 Olympia LnSicklerville, NJ 08081

Built 1993

Last Sale Price
$178,850
Last Sale Date
Jul 15, 1993

Property Information

Block109.08
Lot34
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1807

Building Details

Building Class17
DescriptionWARWICK
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,748
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,800
14%
Improvement Value:$287,300
86%
Total Assessment$334,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,358+2.9%
2024$12,011+4.7%
2023$11,470+1.5%
2022$11,296+0.1%
Property History
Sales3

Property Sale

SaleMulti
$178,850
DeedBook 2326, Page 255

Property Built

Built

Year Built: 1993

Property Sale

SaleMulti
$150,000
DeedBook 2165, Page 139

Property Sale

SaleMulti
$135,000
DeedBook 1836, Page 110