Skip to content

68 Olympia LnSicklerville, NJ 08081

Built 1991

Last Sale Price
$199,900
Last Sale Date
May 10, 2001

Property Information

Block109.12
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1807

Building Details

Building Class17
DescriptionBRIARWOOD
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,417
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,800
18%
Improvement Value:$234,000
82%
Total Assessment$283,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,498+2.9%
2024$10,203+4.7%
2023$9,743+1.5%
2022$9,595+0.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$199,900
DeedBook 3277, Page 30

Property Sale

SaleMulti
$173,756
DeedBook 2124, Page 298

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

SaleMulti
$135,000
DeedBook 1836, Page 181