Skip to content

37 Olympia LnSicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 16, 2003

Property Information

Block109.15
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1807

Building Details

Building Class17
DescriptionFAIRVIEW
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,782
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,700
15%
Improvement Value:$262,100
85%
Total Assessment$309,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,460+2.9%
2024$11,137+4.7%
2023$10,635+1.5%
2022$10,474-5.3%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$172,740
DeedBook 2177, Page 11

Property Built

Built

Year Built: 1992

Property Sale

SaleMulti
$135,000
DeedBook 1836, Page 202