Skip to content

171 Stage Coach RdSicklerville, NJ 08081

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 1, 2007

Property Information

Block109.18
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1806

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,388
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,800
18%
Improvement Value:$251,800
82%
Total Assessment$305,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,304+2.9%
2024$10,986+4.7%
2023$10,491+1.5%
2022$10,332+10.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962