Skip to content

149 Stage Coach RdSicklerville, NJ 08081

Built 1974

Last Sale Price
$273,000
Last Sale Date
Jul 23, 2010

Property Information

Block109.18
Lot3.12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1806

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage1,870
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,200
19%
Improvement Value:$194,200
81%
Total Assessment$238,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,818+2.9%
2024$8,570+4.7%
2023$8,184+1.5%
2022$8,060+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$273,000
DeedBook 4796, Page 75

Property Sale

Sale
$39,250
DeedBook 1273, Page 850

Property Built

Built

Year Built: 1974